BIELSKA LIGA SZÓSTEK

Podsumowanie 5 kolejki

Cześć!
Piąta kolejka BL6 już za nami. W pierwszej lidze planowo odbyły się niestety tylko trzy spotkania.
Podczas jedynego sobotniego meczu byliśmy świadkami niespodzianki, gdyż FC Tornado tylko zremisowało 2:2 z drużyną Tapico. Dla drużyny Tornado podział punktów w tym meczu oznacza coraz trudniejszą sytuację w kontekście walki o podium na koniec sezonu, natomiast dla drużyny Tapico jest to pierwsza zdobycz punktowa trwającego sezonu.

Kolejne spotkanie piątej kolejki to już mecze odbywające się w niedziele. Cygański Tartan przegrał 1:3 z drużyną Black Devils, która dzięki zdobytym trzem punktom pozostaje w gronie niepokonanych w tym sezonie drużyn. Jednak o zwycięstwo w tym meczu nie było łatwo o czym świadczy komentarz do tego meczu kapitana Black Devils, Dawida Milewskiego:
– Niestety trafił się nam gorszy dzień i nie wykorzystaliśmy wielu dogodnych sytuacji jak choćby rzut karny w tym meczu. Mimo wszystko rywalowi na pewno trzeba oddać, że zostawili na boisku kawał serducha i walczyli do samego końca o korzystny rezultat –

W ostatnim rozegranym meczu piątej kolejki na zwycięski szlak powróciła drużyna Wiktoroli Kredyt, która pokonała outsidera rozgrywek 4Fun Football Team 7:4 i na ten moment plasuje się na trzecim miejscu w tabeli ligowej. Dla zwycięskiej drużyny bramki strzelali Damian Rodak, Patryk Mucharski, Łukasz Tota, Bartosz Sawicki oraz Adrian Pasionek.

Piąta kolejka w drugiej lidze rozpoczęła się od pojedynku pomiędzy drużynami okupującymi dolną część ligowej tabeli. Różowe Pantery przegrały 2:6 z ekipą Pogoń Rampa SB, która dopisuje swój pierwszy komplet punktów w obecnym sezonie i wydostaję się ze strefy spadkowej.

W kolejnym meczu zwycięską passę podtrzymała drużyna Malbec Mikuszowice, która w tym meczu musiała radzić sobie bez swojego nominalnego bramkarza Radosława Fijaka. Pokonała ona bowiem 4:3 drużynę Bielskiej dzięki czemu wskoczyła na siódme miejsce w tabeli.

W niedzielne do południe o godzinie 11:00 swoją zwycięską passę podtrzymała również ekipa The Shakers pokonując FX Robot 7:3. Wartym odnotowania faktem w tym meczu są na pewno cztery trafienia Patryka Filapka oraz dwa Sebastiana Wójcika, który w tym sezonie ma na swoim koncie już siedem bramek. Drużynie The Shakers brakuje już tylko dwóch punktów aby znaleźć się w strefie medalowej.

Przedostatni mecz piątej kolejki to kolejne pewne zwycięstwo drużyny Kobzar 10:1 nad ekipą Starego Bielska. Sześć trafień na swoje konto w tym spotkaniu dopisał oczywiście Nikolai Markov – lider klasyfikacji strzelców.

W hicie kolejki drużyna CdF Traktat Cieszyn bez problemów pokonała 11:2 sąsiadującą z nią drużynę ETT Fortuna Remis i odskoczyła swoim rywalom na pięć punktów w ligowej tabeli.
– Niestety w dużej mierze rozmiar porażki wiążę się z problemami kadrowymi, które mieliśmy w tym meczu przez co nie byliśmy w stanie postawić się drużynie z Cieszyna – przyznaje Patryk Gral.
CdF Traktat Cieszyn oraz drużyna Kobzar to na ten moment jedyne drużyny, które mogą pochwalić się kompletem zdobytych punktów. Nie możemy się doczekać pojedynku między nimi.