BIELSKA LIGA SZÓSTEK

Podsumowanie 6 kolejki

Cześć!
Za nami szósta kolejka sezonu 2023/2024, a także w sobotę został rozegrany finał Pucharu Bielska za sezon 2022/2023. Drużyna Young Power pokonała 7:3 Black Devilsów i tym samym skompletowała „podwójną koronę” za poprzedni sezon ligowy. W meczu tym na pewno nie można odmówić zaangażowania obu drużynom i ekipa Dawida Milewskiego dopóki miała siły starała się postawić trudne warunki swojemu rywalowi.

Pierwszym rozegranym meczem w ramach szóstej kolejki był jednak dopiero pojedynek pomiędzy FC Tornado 5:1 Wiktoroli Kredyt. Wicemistrz ubiegłego sezonu powoli się rozkręca i wraca na zwycięski szlak. Wygrana nad ekipą Wiktoroli może na pewno wlać sporo optymizmu w kontekście walki o ligowe podium na koniec sezonu.

Drugie spotkanie to pewna wygrana drużyny Sparta 2010 BB nad 4Fun Football Team. Na wynik 9:2 dla wojskowych szczególnie zapracował Marcin Karendał – autor aż pięciu trafień. Hattrickiem popisał się również Jakub Grzesiuk. Sparta dzięki dopisanym trzem punktom lokuje się na piątej pozycji w tabeli. 4Fun niezmiennie – ostatni.

Kolejne mecze były rozgrywane już w niedziele. Na start ekipa Black Devils pewnie pokonała Golden Six 8:3. Cztery trafienia zanotował w tym spotkaniu Patryk Mackiewicz, a trójką popisał się Sebastian Garus. Jak widać przegrany dzień wcześniej finał nie podciął skrzydeł Devilsom i dzięki tej wygranej meldują się oni w fotelu lidera!

W ostatnim meczu Cygański Tartan uległ 1:3 drużynie Tapico, dla której komplet punktów w tym meczu oznacza wydostanie się ze strefy spadkowej.

Szóstą kolejkę w drugiej lidze otworzył mecz lidera tabeli CdF Traktat Cieszyn z The Shakers. W meczu tym obyło się bez większych emocji i Traktat pewnie pokonał 8:0 niżej notowanego rywala. Na wyróżnienie zasługuje na pewno występ Szymona Rusznica – autora hattricka w tym spotkaniu.

Kolejny mecz to wielka niespodzianka ponieważ, Pogoń Rampa SB wygrała 5:2 z niepokonaną jak dotąd drużyną Kobzar. Na pewno największym wpływem na rozmiar tej porażki był brak Nikolai Markova – lidera klasyfikacji strzelców. Dzięki tej wygranej Pogoń Rampa wskakuje na siódmą pozycję w ligowej tabeli.

Po ubiegłotygodniowej porażce na zwycięski szlak powróciła ekipa ETT Fortuna Remis, która pewnie pokonała ZPEiR 8:2, a MVP tego spotkania ląduje w rękach Patryka Grala – autora trzech trafień oraz czterech asyst w tym spotkaniu. Fortuna wraca dzięki tej wygranej do walki o ligowe podium.

W przedostatnim spotkaniu szóstej kolejki zwycięską serię zakończyła drużyna Malbec Mikuszowice, która została rozbita 7:2 przez FX Thor Thunders. Hattricka w tym meczu zanotował dla zwycięskiej drużyny Mykola Zakhlebaiev.

Na zamknięcie weekendu doszło do pojedynku dwóch ekip, które na ten moment okupują dolną część ligowej tabeli. FX Robot pokonał 6:3 Różowe Pantery. Dla FX Robot to dopiero pierwszy komplet punktów w tym sezonie. Różowe Pantery natomiast będą musiały powalczyć o nie w następnych spotkaniach.

Dziękujemy, że byliście z nami w ten weekend!

Szymon Trybała