BIELSKA LIGA SZÓSTEK

Podsumowanie 11 kolejki

Cześć!
W ubiegłą niedzielę zakończyliśmy zmagania w ramach rundy jesiennej sezonu 2023/2024 Bielskiej Ligi Szóstek.

W pierwszym meczu jedenastej kolejki Cygański Tartan mimo iż postawił swoim rywalom bardzo ciężkie warunki to ostatecznie uległ ekipie Wiktoroli Kredyt 1:2. Bramki Łukasz Tota oraz Grzegorza Hamerlaka zapewniły komplet punktów dla Wiktoroli.

Bez niespodzianki zakończył się również mecz pomiędzy Tornado 14:3 4FunFootball Team. Pięć trafień oraz sześć asyst w tym spotkaniu zaliczył niezawodny Davyd Shutak. Dzięki temu zwycięstwu Tornado wskakuje na najniższy stopień ligowego podium.

W hicie kolejki Leśny Klub Sportowy rozbił 6:0 Black Devils i umacnia się na pozycji lidera z przewagą już sześciu punktów nad drugimi w tabeli Devilsami. Pokonani mieli kilka dobrych okazji ku temu aby zniwelować rozmiar porażki w tym spotkaniu, jednak piłka albo trafiała w obramowanie albo minimalnie chybili zawodnicy Black Devils. Leśni wykorzystali jednak skrupulatnie błędy swoich rywali i nie pozostawili żadnych argumentów przeciw ich dobrej dyspozycji.

W ostatnim meczu kolejki Golden Six przegrali 4:6 z Tapico, które dzięki temu zwycięstwu potrzebuje już tylko trzech punktów aby wskoczyć na podium rozgrywek. Dzięki takim drużynom walka o czołowe lokaty w tym sezonie zapowiada się bardzo interesująco.

W pierwszym spotkaniu drugiej ligi lider klasyfikacji CdF Traktat Cieszyn bez problemów rozprawił się z ekipą ZPEiR i wygrał ten mecz stosunkiem bramek 5:1. Jedenaście punktów przewagi wypracowali sobie nad drugim miejscem już zawodnicy z Cieszyna.

The Shakers 0:5 FX Thor Thunders to kolejny wynik podczas jedenastej kolejki drugiej ligi. Dla zwycięskiej drużyny po dwie bramki zdobyli Andrii Seneiko oraz Yaroslav Pinchuk. Thundersi na ten moment trzeci, The Shakers miejsce ósme.

Aż czternaście trafień zaaplikowali Różowym Panterom zawodnicy Bielskiej. Główna w tym zasługa Gracjana Wojnowskiego, który oprócz siedmiu bramek dorzucił do swojego konta trzy asysty. Kapitalny był to występ Gracjana – czapki z głów!
Różowe Pantery 1:14 Bielska

Malbec Mikuszowice dzięki wygranej 11:3 nad FX Robot potwierdza swoje wysokie aspiracje na ten sezon i aktualnie znajduje się na szóstym miejscu ligowej tabeli ze stratą sześciu punktów do podium. Na miano MVP tego spotkania na pewno zasługuje Bartłomiej Ramlow, który popisał się aż czterema trafieniami!

W hicie kolejki ETT Fortuna Remis podzieliła się punktami z ekipą Kobzar (2:2). Strata punktów bo tak trzeba nazwać dla obu drużyn taki stan rzeczy na ten moment bardzo oddala jednych i drugich od końcowego triumfu w lidze. CdF Traktat Cieszyn jest aktualnie nie do doścignięcia dla pozostałych drużyn.

W derbach Starego Bielska na zakończenie jedenastej kolejki oglądaliśmy bardzo ciekawe widowisko, które zakończyło się remisem 1:1 pomiędzy Pogoń Rampa SB a Stare Bielsko FC. Marcin Puchalik oraz  Dawid Kulka byli jedynymi strzelcami tego pojedynku.