BIELSKA LIGA SZÓSTEK

Podsumowanie 12 kolejki

Cześć!

Za nami dwunasta kolejka sezonu 2023/2024, która przyniosła nam sporo niespodzianek !

W pierwszej lidze na start Leśny Klub Sportowy tylko zremisował 4:4 z Cygańskim Tartanem i dla Leśnych to dopiero pierwsza utrata punktów w tym sezonie. I choć w meczu więcej okazji miał faworyt to nie udało się ostateczne zwycięstwa przechylić na swoją korzyść. Nie pomogły nawet trzy bramki Doriana Machalicy, który po raz kolejny potwierdza swoją wysoką formę. Koniec końców dzięki tej niespodziance walka o mistrzostwo w tym sezonie zapowiada się niezwykle ciekawie!

Kolejny mecz to kolejna porażka faworyta. FC Tornado przegrało 1:3 z przed ostatnią w tabeli drużyną DKS Lipnik. Multum niewykorzystanych sytuacji stuprocentowych po stronie Tornado zemściło się i ponieśli swoją piątą porażkę w tegorocznych zmaganiach.

W ostatnim rozgrywanym spotkaniu pierwszej ligi Black Devils deklasuje 6:1 dobrze spisujące się w ostatnim czasie Tapico. Po solidnym laniu od Leśnych – Devilsi wracają na zwycięski szlak! Po dwa trafienia dla wygranych zaliczyli Yehor Andriievskyi oraz Ruslan Harayev.

Druga liga rozpoczęła się od emocjonującego pojedynku Kobzar 4:3 ZPEiR. Dla Kobzaru to zwycięstwo na pewno pozwoli lekko odetchnąć z ulgą, gdyż poprzednie spotkania nie potoczyły się po ich myśli. Utrzymują na ten moment drugą pozycję w lidze, jednak czują już oddech na plecach Thundersów!

Bielska po swoim spotkaniu dopisuje kolejne trzy punkty dzięki zwycięstwu nad Pogoń Rampa SB. Trzy do dwóch zakończył się ten mecz, a w głównej mierze przyczynili się do tego Paweł Gworek, Tomasz Broniszewski oraz Michał Starzyk, którzy zaliczyli po jednym trafieniu w tym spotkaniu.

FX Thor Thunders 4:5 Różowe Pantery – to jedna z niespodzianek w drugiej lidze w ramach dwunastej kolejki. Jest to wielkie zaskoczenie ponieważ, Pantery na ten moment zajmują ostatnie miejsce w lidze, a Thundersi walczą o podium z Kobzarem i Fortuną. Mikołaj Graboń – MVP tego spotkania zanotował aż pięć trafień dla Różowych Panter. Cóż to był za mecz tego zawodnika!

W zapowiedzi pisaliśmy, że Malbec Mikuszowice może być ekipą, która jako pierwsza urwie punkty liderowi jednak minimalnie wygrali to spotkanie Cieszynianie i z kompletem zwycięstw wciąż pozostają na szczycie drugiej ligi.

CdF Traktat Cieszyn 3:2 Malbec Mikuszowice.

FX Robot swoje spotkanie przegrał 4:7 z drużyną Starego Bielska i tym samym znajduje się na dziesiątej pozycji w lidze. Przemysław Boratyn oraz Michał Wieczorek dwukrotnie trafiali dla wygranej ekipy. Dwupak dla przegranych zaliczył natomiast Tomasz Piwowarczyk. Stare Bielsko na miejscu dziewiątym.

Ostatnie spotkanie tego weekendu to kolejna niespodzianka. ETT Fortuna Remis przegrała 2:3 z The Shakers i na ten moment wypisuje się z walki o podium na koniec sezonu. Ewidentnie podopieczni Patryka Grala nie mogą złapać odpowiedniego rytmu w te jesienne weekendy. Oczywiście przez to, że w pojedynku tym udział brała ekipa The Shakers to pachniało remisem!

Dziękujemy, że byliście z nami. Ten weekend to była spora dawka emocji i ciekawych pojedynków. Mamy nadzieje, że zbliżająca się trzynasta kolejka dostarczy nam ich jeszcze więcej!

http://bl6.pl/blog/2023/10/31/podsumowanie-11-kolejki-2/

https://www.facebook.com/BielskaLigaSzostek

#bl6#podsumowanie#bielskaliga6#bielskaligaszóstek#kroniakbeskidzka#beskidzka24#bielskobialapl#beskidzkapilka

Szymon Trybała