BIELSKA LIGA SZÓSTEK

Witajcie! W okresie świątecznym podsumowywaliśmy rundę jesienną w wykonaniu drużyn pierwszej ligi

Teraz nadszedł czas aby przyjrzeć się zmaganiom na drugim szczeblu rozgrywek BL6.
Mistrzem jesieni została drużyna CdF Traktat Cieszyn. Powiedzieć, że wygrali oni tę rundę to jak nie powiedzieć nic. Dominacja to słowo, które idealnie opisuje sytuację w tabeli drugiej ligi.
15/15 – wygranych spotkań, 122 – bramki strzelone, 20 – bramek straconych, 14 – punktów przewagi nad drugą w tabeli ekipą Kobzar.
– Jak na debiutancki sezon to rundę jesienną uważamy za bardzo udaną, nie może być inaczej skoro udało się zebrać komplet możliwych do zdobycia punktów. Nie przyszły one łatwo, każdy mecz wymagał od nas wysiłku organizacyjnego i sportowego. Dysponujemy solidnym składem i tylko dzięki odpowiedniej mobilizacji w każdym meczu udało nam się uzyskać taki wynik punktowy. Na wiosnę spodziewamy się dużo trudniejszej rywalizacji z oczywistych powodów. Od zawsze mobilizacja u przeciwników na mecz z liderem jest podwójna, a dodatkowo każdy przeciwnik będzie chciał próbować odebrać nam pierwsze punkty w sezonie. Wszystkie drużyny z którymi rywalizowaliśmy stawiały trudne warunki na boisku, każda ma swoje mocne strony. Duże wrażenie zrobiła na nas drużyna Malbec Mikuszowice, szczególnie w dwunastej kolejce. Mocna i poukładana drużyna z wieloma indywidualnościami potrafiącymi w pojedynkę przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Poza tym czołówka ligi czyli Kobzar, FX Thor Thunders oraz ETT Fortuna Remis zaprezentowały naprawdę solidny poziom piłkarski. – podsumowuje rundę Szymon Gogółka z Traktatu.
Drugie miejsce zajęła wyżej już wspomniana drużyna Kobzar, natomiast na trzecim miejscu melduje się FX Thor Thunders.
Najwięcej strzelonych bramek w minionej rundzie odnotował lider – 122 trafienia.
Najbardziej szczelną obroną również wykazał się lider – tylko 20 straconych bramek.
Królem Strzelców drugiej ligi został Nikolai Markov z Kobzaru, który popisał się 44 trafieniami i wypracował sobie tym samym na tyle wysoką przewagę, że ciężko będzie go w tym sezonie dogonić.
Największą liczbę asyst odnotował nasz rozmówca – Szymon Gogólka 22 asysty.
W klasyfikacji Fair Play na nagrodę zasługują drużyny CdF Traktat Cieszyn oraz The Shakers. Obie ekipy obejrzały w całej rundzie tylko po jednym żółtym kartoniku. Drużyną, która zdecydowanie wyróżnia się in minus jest Malbec Mikuszowice – 16 żółtych i 3 czerwone kartki. 

Dziękujemy, że byliście z nami.
W tym miejscu chcemy wszystkim naszym sponsorom, drużynom oraz kibicom złożyć wszystkiego dobrego w nadchodzącym roku. Niech kontuzje omijają was szerokim łukiem!
Do zobaczenia na boisku!