BIELSKA LIGA SZÓSTEK

Turniej Ogólnopolski

Ogólnopolski Halowy Turniej organizowany przez Bielską Ligę Szóstek zgromadził 10 drużyn które rywalizowały w emocjonujących meczach o wyjazd na SuperLiga6.
Gościliśmy takie drużyny jak: DKS Lipnik, Leśny Klub Sportowy, The Shakers, Patrotrans, Atepaa, ETT Fortuna Remis, ZPEiR, TS Akademia, Mega Sport oraz Stare Bielsko FC. Nagranie z turnieju https://www.youtube.com/watch?v=7F-2Z_JrOGQ&t=722s&ab_channel=BL6
Spotkania charakteryzowały się intensywną rywalizacją i ekscytującymi meczami, a każda drużyna dała z siebie wszystko, aby zapewnić sobie miejsce w rundzie finałowej. Format rozgrywek był nietypowy. Drużyny walczyły w trzech grupach: A, która liczyła 4 drużyny, B (3 drużyny) i C (3 drużyny), z każdej wychodziły 2 drużyny, które stworzyły 3 pary półfinałowe. Najlepsze w grupach okazały się: Patrotrans, którzy zagrali na dalszym etapie z Atepaa, wygrywając 2-5, Leśny Klub Sportowy, który zremisował z ETT Fortuna Remis. Natomiast lepsi w rzutach z punktu karnego okazali się Leśni oraz ZPEiR, który uległ Mega Sportowi nieznacznie 1-2. Trzy drużyny czyli Patrotrans, Leśny Klub Sportowy oraz Mega Sport stworzyły finałową grupę, w której walczyli o zwycięstwo w całym turnieju.
W pierwszym bardzo emocjonującym meczu finałowym zmierzyli się Patrotrans z Mega Sportem. Obie drużyny podzieliły się punktami a mecz zakończył się wynikiem 3:3. W drugim spotkaniu Leśny Klub Sportowy wygrał 1:0 z Mega Sportem co oznaczało, że zwycięzcą zostanie Patrotrans lub LKS. Mecz od początku był bardzo zacięty, Leśny Klub Sportowy wyszedł na prowadzenie natomiast Patrotrans walecznością doprowadził do remisu by na koniec zadać ostateczny cios i wygrać 3:2. Na zakończenie turnieju najlepsi gracze i drużyny zostali wyróżnieni za osiągnięcia. Zawodnicy, którzy wykazali się wyjątkowymi umiejętnościami, sportową postawą i pracą zespołową, zostali uhonorowani nagrodami indywidualnymi, a najlepsze drużyny otrzymały trofeum mistrzowskie. Uznanie dla najlepszych zawodników i drużyn zwiększyło emocje i poczucie spełnienia wśród uczestników. Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Sylwester Jaszczur , który w całym turnieju stracił zaledwie 3 bramki. Najlepszym strzelcem natomiast okazał się Jakub Stawicki, który wyraźnie wyprzedził swoich rywali zdobywając 8 goli.
1 miejsce Patrotrans
2 miejsce Leśny Klub Sportowy
3 miejsce Mega Sport

Poniżej pełna lista wyników turnieju.

1 kolejka: Grupa A
9:00 Atepaa – The Shakers 1-0
9:10 DKS Lipnik – ZPEiR 0-0
2 kolejka:
9:20 ZPEiR – The Shakers 2-1
9:30 Atepaa – DKS Lipnik 3-0
3 kolejka:
9:40 DKS Lipnik – The Shakers 3-2
9:50 ZPEiR – Atepaa 0-1

1 kolejka: Grupa B
10:00 TS Akademia – PATROTRANS 0-3
2 kolejka:
10:30 TS Akademia – Leśny Klub Sport 0-4
3 kolejka:
10:40 Leśny Klub Sport – PATROTRANS 0-0

1 kolejka:Grupa C
11:00 Mega Sport – Stare Bielsko FC 1-0
2 kolejka:
11:10 ETT Fortuna Remi – Mega Sport 0-0
3 kolejka:
11:20 Stare Bielsko FC – ETT Fortuna Remi 0-1

Półfinały
Leśny Klub Sportowy – Ett Fortuna Remis 1-1 k 4-3
ZPEIR – Mega Sport 1-2
Atepaa – PATROTRANS 2-5

FINAŁ

PATROTRANS – MEGA SPORT 3-3
LEŚNY KLUB SPORTOWY – MEGA SPORT 1-0
LEŚNY KLUB SPORTOWY – PATROTRANS 2-3