BIELSKA LIGA SZÓSTEK

Witamy was serdecznie na corocznym podsumowaniu zmagań Bielskiej Ligi 6 !

Rok ten był pełen emocji i bramek za sprawą naszych wspaniałych drużyn ! Wszystkim drużynom i zawodnikom dziękujemy serdecznie za udział i zmagania w lidze która jest dla WAS 🙂

Ale idźmy już do konkretów ! Mistrzem sezonu 2022/2023 została drużyna YOUNG POWER ! Serdeczne gratulację od całego zespołu BL6 ! Nazywane potocznie Youngi wygrały 17 na 20 meczy !

Zanotowały 1 remis i tylko 2 porażki w całym sezonie, strzelając 159 bramek i tracąc przy tym 74. Jest to bez wątpienia rewelacyjny wynik przy tak trudnych rywalach. Zawodnicy Youngów w całym sezonie zostali ukarania zaledwie trzema żółtymi kartkami i jedną czerwoną – ten zaszczyt przypadł bramkarzowi Youngów – Kamilowi Żmijanowi za złapanie piłki rękami poza polem karnym 🙂 Najlepsi zawodnicy : Najlepszy strzelec – Jakub „Pajla” Pilarz – zdobył w całym sezonie 49 bramek Najlepszy asystent – Jakub „Pajla” Pilarz – zdobył w całym sezonie 39 asystIlość żółtych kartek – Patryk Wrzeszcz, Tomasz Herma, Jakub Pilarz – po 1 żółtej kartceIlość czerwonych – Kamil Żmijan – 1 czerwona kartka.Najaktywniejszy zawodnik – Jakub „Pajla” Pilarz – zawodnik był obecny na 19 spotkaniach na 20 Kapitanem drużyny jest Kamil Moński.

Warto dodać iż mistrzowie Bielska Białej będą walczyć w nowym sezonie o kolejne mistrzostwo. Życzymy powodzenia i samych sukcesów Youngom ! 🙂

Na drugim miejscu podium uplasowała się drużyna FC Tornado !

Beniaminek pierwszej ligi sprawił nie lada sensację ! Tornado doskonale odnalazło się w pierwszej lidze zdobywając 44 punkty w całym sezonie : 13 zwycięstw , 5 remisów, 2 porażki. Strzelili przy tym 124 bramki tracąc tylko 67 bramek. Zawodnicy Tornado w klasyfikacji Fair Play nie zajmują jednak wysokiego miejsca – „zdobyli” 15 żółtych kartek i 2 czerwone co jest największą ilością w tym sezonie. Najlepszy strzelec – Davyd Shutak 31 bramek Najlepszy asystent -Davyd Shutakzdobył w całym sezonie 15 asystIlość żółtych kartek – Davyd Shutak – 5 żółtych kartoników Ilość czerwonych – Nikita Kislitskyi i Fedotov Andrii po 1 czerwonej kartce.Najaktywniejszy zawodnik – Davyd Shutak i SergiiSeletskyi – obaj byli obecni na 16 z 20 spotkańKapitanem drużyny jest Oryshkevych Volodymyr.Wynik Tornada jest naprawdę imponujący, pamiętając że jest to beniaminek tego sezonu zawodnicy osiągneli naprawdę bardzo dobry wynik !

Zawodników Tornado również zobaczymy w przyszłym sezonie na boiskach BL6.Na ostatnim miejscu podium uplasowała się drużyna Leśny Klub Sportowy. Leśni – jak nazywanie są w lidze zdobyli 37 punktów w całym sezonie : 12 zwycięstw , 1 remis, 7 porażek. Zawodnicy Leśnych strzelili 101 bramek i stracili tylko 64 – tutaj warto odnotować iż jest to najlepszy wynik w lidze. Leśni w klasyfikacji Fair Play znaleźli się bardzo wysoko – zawodnicy nie odnotowali żadnej czerwonej kartki i tylko 4 żółte – co jest jednym z najlepszych wyników w sezonie. Najlepszy strzelec – Mateusz Ciosek 20 bramek Najlepszy asystent -Michał Brańka i Grzegorz Biront którzy odnotowali po 8 asyst Ilość żółtych kartek – Michał Brańka, Mateusz Kaniecki, Kamil Kowalczyk, Jan Jelonek po 1 żółtym kartonikuIlość czerwonych – BRAKNajaktywniejszy zawodnik – Kamil Kowalczyk i Sylwester Jaszczur- obaj byli obecni na 17 z 20 spotkańLeśny Klub Sportowy jest z nami od bardzo długiego czasu ! Serdecznie gratulujemy chłopkom miejsca na podium i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy !

Leśny już w sezonie 2023/2024 będą mogli poprawić swój wynik ! Lecz jak to bywa w sporcie są wygranie ale i również przegrani. Ostatnie miejsce ( oprócz IBIS Finanse który wycofał się z ligi) zajęła ekipa Cygańskiego Tartanu którzy w całym sezonie zdobyli zaledwie 17 punktów strzelając tylko 67 bramek i tracąc przy tym 96. Cygański Tartan był również jednym z beniaminków pierwszej ligi. Mimo wszystko wierzymy że zawodnicy Cygańskiego Tartanu podniosą się i będą dzielnie walczyć w nowym sezonie nie zależnie od ligi w której będą występować ! Powodzenia !