BIELSKA LIGA SZÓSTEK

Podsumowanie 9 kolejki

Cześć!
Za nami już dziewiąta kolejka sezonu 2023/2024.
W pierwszej lidze odbyły się tylko trzy mecze, w których obyło się bez większych niespodzianek.
Pojedynek nr jeden to wysoka wygrana FC Tornado 8:4 z Golden Six. Pięć trafień oraz dwie asysty zaliczył w tym spotkaniu Davyd Shutak, który po powrocie na orlikowe boisko na pewno będzie motorem napędowym dla kolejnych zwycięstw w drużynie Tornado.

Kolejny mecz to dominacja Leśnego Klubu Sportowego, który zaaplikował ekipie 4FunFootball Team aż dwanaście bramek. Najjaśniejsze postacie tego pojedynku to Michał Brańka, Dorian Machalica, Kamil Kowalczyk oraz Grzegorz Biront. 4FunFootball Team 2:12 Leśny Klub Sportowy.

W ostatnim starciu dziewiątej kolejki Wiktoroli Kredyt rozbija 10:4 DKS Lipnik i melduje się tuż za podium. Trzy trafienia powędrowały na konto Damiana Rodaka, natomiast po dwa dołożyli Łukasz Tota, Szymon Kuszlewicz oraz Jakub Budziński.

W drugiej lidze lider się nie zatrzymuje i dzięki wygranej nad FX Robot kontynuuje marsz w kierunku mistrzostwa. Hattricka w tym spotkaniu skompletował Mariusz Miech.
FX Robot 2:10 CdF Traktat Cieszyn.

Swój mecz pewnie wygrała również ekipa Malbec Mikuszowice, która pokonała 10:3 ostatnie w tabeli Różowe Pantery. Trzy trafienia dla zwycięskiej ekipy zaliczył niezawodny Jacek Włoch oraz Bartłomiej Ramlow.

ETT Fortuna Remis, która wydawało się, że będzie walczyła o podium w tym sezonie najwyraźniej złapała lekką zadyszkę. W dziewiątej kolejce uległa 4:6 Bielskiej i w zdobyciu trzech punktów nie pomógł nawet hattrick Marcina Jędrzejczyka.

Zwycięską serię podtrzymuje natomiast ZPEiR, który w swojej drugiej wygranej z rzędu pokonuje Pogoń Rampa SB 6:3. Na ten moment ekipa ZPEiR zajmuje piąte miejsce w tabeli ze stratą czterech punktów do podium, jednak ma rozegrany jeden mecz mniej od ekipy Kobzar.

Stare Bielsko notuje pierwszą swoją wygraną w tym sezonie. Ich przeciwnikiem była drużyna The Shakers, która była zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Jeśli The Shakers chcą walczyć o wyższe cele w tym sezonie to komplet punktów w takich meczach jest dla nich obowiązkiem.
The Shakers 2:5 Stare Bielsko.

Pojedynek, który awizowany był jako hit kolejki nie zawiódł. FX Thor Thunders uległ ekipie Kobzar 3:5 i wypadł tym samym z grona niepokonanych drużyn w sezonie 2023/2024. Niewątpliwym ojcem sukcesu drużyny Kobzar był lider klasyfikacji strzelców Nikolai Markov, który cztery razy trafiał do bramki rywali. Kobzar po zeszłotygodniowej wpadce z FX Robot wraca do walki o podium!

Dziękujemy, że byliście z nami!

Szymon Trybała